Ukraiņu māksliniece izveido fantastisku pasaku par Rīgu

Ukraiņu māksliniece izveido fantastisku pasaku par Rīgu

 

Virtuozā smilšu un zelta putekļu šovu māksliniece Tatjana Gavriļenko no Ukrainas šobrīd ar saviem fantastiskajiem priekšnesumiem viesojas Rīgā. Ziemassvētku un Jaunā gada priekšvakarā viņa rīdziniekiem atvedusi arī savu jaunāko veikumu – pasaku par Rīgu, par nakti pirms Ziemassvētkiem.

māksliniece Tatjana Gavriļenko  (1)

Vecrīgas Ziemassvētku pasaka atdzīvojas smilšu zīmējumu kaleidoskopā.

 

Tieši šeit, Rīgā, māksliniece guvusi jaunu iedvesmu un ar milzīgu prieku iedzīvinājusi smilšu zīmējumos savu fantāzijas lidojumu. Filmiņa par romantisko un burvības pilno Rīgu pulcē arvien vairāk smilšu zīmējumu mākslas apbrīnotāju. Tatjana ir viena no retajiem smilšu gleznotājiem, kas savos darbos izmanto krāsainās smiltis. Viņas meistarīgajās rokās tās šķietami viegli pārvēršas attēlos, stāstā, Ziemassvētku pasakā.

Mākslinieks ir cilvēks ārpus laika un telpas. Viņš it kā vismaz daļēji eksistē kādā paralēlā Visumā, kur ir tikai viņa darba rīki un bezgalīgas iztēles rotaļas. Mākslinieks

it kā vēro mūsu pasauli vienlaicīgi no iekšpuses un ārpuses, katrā savā darbā izpaužot smalko pasaules izjūtu un tūkstošiem dailes nokrāsu un nianšu.

Vērojot mākslas darba tapšanu, skatītājs pats uz dažām minūtēm kļūst par daļu no īpaša brīnuma.

 

Tatjana Gavriļenko ir no tiem māksliniekiem, kas spēj vienlaicīgi darboties vairākos virzienos. Slavenākie no tiem ir viņas veidotie smilšu šovi un zelta putekļu šovi (SandShow un GoldenShow). Viņa ir populārs viesis Ukrainas TV kanālos, izveidojusi vairākas skatītāju neviltotu atzinību guvušas koncertprogrammas un nu pievērsusies viesizrādēm. Šajā gadā piedalījusies starptautiskajā izstādē „From Waste to Art” Azerbaidžānā, bet šobrīd viesojas Baltijas valstīs.

māksliniece Tatjana Gavriļenko  (5)

Fragments no koncertprogrammas „Titāniks”. Smilšu šovs kopā ar orķestri.

 

Tatjana veido arī zelta putekļu šovu –  tā ir lieliska dāvana īpašam notikumam, pasākumam. Šovs veidots kā iespaidīgs horeogrāfisks priekšnesums – pārvietojas gleznas rāmis, plīvo smalki audumi. Liekas, smalkā, skaistā meitene vienkārši dejo pie melnā audekla, pa retam graciozi pamājot ar otu. Tomēr, kad šķietami tikai netaustāmi baudāmā uzstāšanās ir galā, pārsteigto skatītāju acu priekšā ir tapis gluži īsts portrets, veidots no zelta putekļiem!

māksliniece Tatjana Gavriļenko  (2)

 

SandShow savukārt ir zīmējumu kaleidoskops, stāsts, kas izzīmēts ar pirkstu galu pieskārieniem, ar viegliem smilšu mākonīšiem. Viens netverams vēziens – un izliekts koka zars pārvēršas par brīnumskaistu meiteni, mājas jumts – par zvaigžņotām debesīm, un tas viss kopā saplūst aizraujošā, dzīvā stāstā.

Par ko māksliniece vēsta Rīgas pasakā? Par pirmssvētku nakti, kas piepildīta gaidām un šķiet burvības pilna; par krītošām zvaigznēm un mirdzošām gaismas virtenēm; par brīnumiem, kurus var radīt ne tikai burvji, bet arī cilvēki.

māksliniece Tatjana Gavriļenko  (3)

SandShow, mirklis no priekšnesuma.

 

Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laiks ir brīdis, kad dāvāt pozitīvas emocijas, prieku un pārsteigumu. Un kāpēc lai tas nebūtu krāšņs, neparasts portrets, īpašs stāsts smilšu kaleidoskopā vai vienkārši skaista eļļas glezna?

Arī jebkuru korporatīvo svētku pasākumu greznos Tatjanas šovi – firmām un organizācijām tiek veidoti īpaši stāsti, kas saistīti tieši ar konkrēto uzņēmumu.

Jebkurā gadījumā tā nav vienkārši dāvana vai vienkārši šovs. Tatjana Gavriļenko prot tos abus brīnumaini apvienot, radot ko vēl daudz vērtīgāku – emocijas un paliekošas atmiņas.

māksliniece Tatjana Gavriļenko  (4)