Rīdzenes ielā skatāma mākslinieces Tatjanas Gavriļenko labdarības gleznu izstāde

Rīdzenes ielā skatāma mākslinieces Tatjanas Gavriļenko labdarības gleznu izstāde

Līdz 11.jūnijam GALERIJA CENTRS skatāma virtuozās smilšu un zelta putekļu mākslinieces Tatjanas Gavriļenko no Ukrainas labdarības gleznu izstāde “Mīlestība ir vienīgais ceļš”. Izstādē eksponētie darbi tiks pārdoti izsolē, kur iegūtie līdzekļi tiks novirzīti bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.

Tatjana Gavriļenko ir pazīstama kā smilšu animācijas māksliniece, izstādē aplūkojamās gleznas ir radītas eļļas tehnikā, bet ar pirkstiem – līdzīgi kā smilšu animācijā. Izstādē būs apskatāmi sešpadsmit mākslinieces oriģināldarbi. Izstāde veidota ar devīzi “Cieniet mīlestību visās tās izpausmēs, pieņemiet to”. Māksliniece caur saviem darbiem aicina saudzēt mīlestību, tai noticot un nododot to no paaudzes paaudzei. Izstādes atklāšanā māksliniece kopā ar izstādes apmeklētājiem kopā radīja vienu no izstādes darbiem “Mīlestība ir vienīgais ceļš”.

“Simtiem gadu garumā rakstnieki, mākslinieki un mūziķi ir mēģinājuši atbildēt uz jautājumu – kas ir mīlestība? Taču viennozīmīgu atbildi neviens tā arī nav varējis sniegt. Mīlestība ir tik daudzveidīga un neaprēķināma, ka to nav iespējams izteikt vārdiem. Mēs to varam tikai sajust. Mīlestības izpausmes var būt visdažādākās: maigums, siltums krūtīs, prieks, skumjas, centieni un dažreiz pat naids. Mīlestība pret tēvu, pret mazuli, mīlestība pret dzīvi un sapņiem. Kur ir jūtas, tur ir arī mīlestība,” saka Tatjana Gavriļenko.

Izstādes laikā māksliniece aicina tās apmeklētājus rosināt runāt par mīlestību, padomāt par tās izpausmēm, ieraudzīt cik mīlestība ir pietuvojusies mums katram. Caur mākslas darbiem, ikkatram būs iespēja pārliecināties, ka mīlestība ir mums apkārt, pietiek vien mazliet apstāties un ieskatīties tai acīs.

Izstādes laiks nav izvēlēts nejauši – 1. jūnijs ir Bērnu aizsardzības diena, to atzīmējot, tiks rīkota labdarības izsole. 12. jūnijā notiks pirmā mākslinieces un starptautiskā fonda “Tabletocki” rīkotā labdarības izsole, kuras laikā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.

Tatjana Gavriļenko darbojas vairākos mākslas virzienos – slavenākie no tiem ir viņas veidotie smilšu un zelta putekļu šov, kas ir veidoti arī kā horeogrāfiski priekšnesumi. Šogad piedalījusies starptautiskajā izstādē „From Waste to Art” Azerbaidžānā, un šobrīd viesojas Baltijas valstīs.

Papildu informācija pa tālr. 29547323